Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra - Steaua LIVE. Partidă nebună la Giurgiu. Victorie în ultimul minut

Astra - Steaua LIVE. Partidă nebună la Giurgiu. Victorie în ultimul minut

11 Dec 2016   •   18:49

UPDATE: Astra se impune cu 1 - 0, după un gol reușit de Budescu în ultimul minut de joc.

UPDATE: Astra-Steaua este 0 - 0 la pauză. ”Un meci slab, mă așteptam la mai mult” a spus Helmuth Duckadam la Digi Sport.

Știre inițială

Astra și Steaua se duelează în această seară, de la ora 19:00, într-un meci din etapa a 20-a din Liga 1.

Echipele de start:

Astra: S. Lung jr. - Al. Stan, Geraldo, Săpunaru, R. Alves, J. Morais - Al. Ioniță II, Takayuki, Lovin, Teixeira - Budescu
Rezerve: Gavrilaș, Florea, Oros, Nicoară, Balaure, Boubacar, Nicuale

Steaua: Niță - Ovidiu Popescu, Tamaș, Toșca, Momcilovici - Bourceanu, Moke - Popa (cpt), Boldrin, De Amorim - Golubovici
Rezerve: Stăncioiu - Simion, Man, Jakolis, AganovicI, Achim, Enache

Campioana României e într-o situație critică în campionat, unde ocupă locul 9, cu 23 de puncte, însă s-a calificat în primăvara europeană, scrie GSP.

De partea cealaltă, roș-albaștrii sunt pe locul 2 la egalitate de puncte cu liderul Gaz Metan, ambele cu câte 37 de puncte.

Trupa din Giurgiu e într-o degringoladă totală. Antrenorul Marius Șumudică ba pleacă de la echipă, ba se răzgândește. Un moment tensionat s-a petrecut aseară când tehnicianul a părăsit cantonamentul echipei pentru a merge la București la negocieri cu turcii.

În cele din urmă, Șumudică s-a întors în cantonament, iar în această seară va fi pe banca echipei cu care a scris istorie.

Giurgiuvenii nu vor putea conta nici pe Denis Alibec, care a decis să nu joace împotriva viitoarei sale echipe.