Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Bogdan Stancu aduce victoria Stelei în meciul cu Pandurii

Bogdan Stancu aduce victoria Stelei în meciul cu Pandurii

25 Oct 2010   •   22:42

Steaua s-a impus cu 2-0 în ultimul meci al etapei a 12-a din Liga I, învingând Pandurii Târgu Jiu prin golurile marcate de Bogdan Stancu în repriza a doua. Cu reuşitele din minutele 62 şi 70, Stancu a devenit totodată noul golgeter al campionatului, ajungând la cota de 10 goluri marcate.

În minutul 62, la un corner executat de Brandan de pe stânga, Grecu a evitat intercepţia, mingea a ajuns la Stancu, care a marcat din 6 metri, în vinclu. Stancu a marcat şi golul doi, în minutul 70, cu un şut în stânga lui Popa, după o pasă de la Ricardo.

Steaua a trecut la un punct în faţa lui Dinamo şi continuă lupta la titlu, în timp ce oaspeţii au nevoie de puncte ca de aer, pentru a spera în salvarea de la retrogradare, rămânând pe locul 17, penultimul în clasamentul Ligii 1.

Steaua: 12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 22. Galamaz, 23. G. Alves, 5. Brandan - 21. Ricardo, 8 Răduţ (27. Marinescu '61) - 16. Nicoliţă (7. Szekely '73), 28. B. Stancu, 10. C. Tănase - 17. Bilaşco (9. Kapetanos '84). Antrenor: Marius Lăcătuş.