Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Ce replică fabuloasă. Cum a răspuns Gabi Tamaș criticilor lui Gigi Becali

Ce replică fabuloasă. Cum a răspuns Gabi Tamaș criticilor lui Gigi Becali

30 Oct 2016   •   22:32

Steaua a câștigat mai greu decât ar fi trebuit meciul de la Iași, scor 2-0, deși gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 6, când Boiciuc a fost eliminat pentru o intrare dură la Ovidiu Popescu, notează GSP.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf a pierdut surprinzător acasă cu Gaz Metan, iar apoi a remizat rușinos pe terenul celor de la ASA, egalând în ultimul minut.

Gabi Tamaș a spart gheața, cu o torpilă de la aproape 30 de metri în minutul 35, doar câteva ore după ce fusese desființat de Gigi Becali.

Steliștii s-au chinuit și în a doua parte a jocului, demonstrând încă o dată că jocul liderului din Liga 1 nu funcționează așa cum trebuie.

Emoțiile lui Reghecampf au fost risipite în minutul 86, când Dennis Man a punctat din apropiere, după o gafă a lui Caparco.

Steaua rămâne lider în Liga 1, cu 30 de puncte în 14 etape. CSM Politehnica Iași ajunge la al 5-lea eșec consecutiv în campionat și rămâne pe 12, cu 12 puncte.