Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Ceahlăul - Timişoara 1-1. Bănăţenii arată cum se pierde titlul cu echipele mici (VIDEO)

Sursa foto: ioan ovidiu sabau
11 Apr 2010   •   19:30

FC Timişoara a înregistrat, duminică, a doua remiză consecutivă în faţa unei echipe candidată la retrogradare. Echipa de pe Bega a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Ceahlăul, cu toate că a condus până în minutul 88. Aflată la cinci puncte de liderul CFR Cluj, care mai are un meci în plus de disputat, Timişoara îşi ia în mare măsură "Adio" de la titul de campioană a României.
Semieşecul înregistrat în etapa trecută cu Internaţional Curtea de Argeş apărea să fie istorie pentru timişoreni. Golul reuşit de Mansour în minutul 63, cu un reflex excelent după ce portarul respinsese încercarea lui Chiacu, nu a fost suficient în cele din urmă pentru a asigura victoria. Mai erau doar două minute din meci când defensiva lui Ioan Ovidiu Sabău a fost prinsă pe nepregătite la o lovitură liberă. Bădescu a centrat, mingea a lovit bara şi a ajuns la Viţelaru, care a reluat în plasă de la linia careului de şase metri.

Formaţiile de joc:
Ceahlăul: 22. Villadsen - 13. Bărcăuan, 24. Forminte, 17. Viţelaru, 20. Ambourouet - 5. Stevici, 6. Achim - 7. Cebotaru (25. Ibrahim '79), 15. Bădescu, 21. Velkoski (16. Jeremici '46)-19. Mulisa (9. Edson). Antrenor: Zoran Filipovici.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 2. Bonfim, 28. Cisovsky, 26. Mera, 3. Sepsi - 26. Chiacu (55. Bourceanu '67), 10. Kozak (11. Mansour '62), 5. Alexa, 9. Cociş (34. Contra '46) - 17. Magera, 21. Goga. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.