Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR a învins Dinamo în ”Ștefan cel Mare”. Bonetti și-a acuzat jucătorii de blat

CFR a învins Dinamo în ”Ștefan cel Mare”. Bonetti și-a acuzat jucătorii de blat

06 Mai 2012   •   17:09

CFR Cluj a învins pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 1-0, în derby-ul etapei a 30-a, în deplasare, după ce Pantelis Kapetanos a marcat unicul gol al partidei în minutul 90.

Dinamo a pierdut astfel din nou puncte preţioase în lupta pentru titlu, după ce și în fața celeilalte formații din Cluj, Universitatea, pierduse acasă în minutul 90.

Dario Bonetti, tehnicianul celor din Ștefan cel Mare, și-ar fi acuzat jucătorii de blat. Conform Gazetei Sporturilor, Bonetti i-a acuzat pe Cosmin Moţi şi Adrian Scarlatache că au făcut în așa fel încât să fie suspendați cu CFR, pentru a nu juca împotriva lui Ioan Andone. Apoi a rotit tot lotul, a adus mulţi fotbalişti de la echipa secundă şi a făcut diverse schimbări de frică să nu-i transmită cineva echipa lui Andone, pentru ca la pauza meciului cu CFR să schimbe pe Dănciulescu cu Țucudean, bănuindu-l de noncombat.