Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj a învins pe Victoria Brăneşti cu 2-0, în ultimul meci din etapa a doua a Ligii I

02 Aug 2010   •   23:44

Clujenii au obţinut primul succes din actuala stagiune, în faţa unei debutante în prima ligă, aflată încă în căutarea primului său punct. Pentru campioni au marcat Gabi Mureşan (61) şi Culio (64).

Mureşan a deschis scorul, în minutul 61, cu un şut violent, din vole, din interiorul careului mare. Culio a punctat trei minute mai târziu, când, aflat cu spatele la poarta adversă, a deviat mingea şutată de Dani, din afara careului.

Au evoluat echipele:
CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 13. Piccolo, 23. Veloso - 8. Kivuvu (31. Dani '54), 6. Mureşan, 19. Culio - 5. Y. Kone (9. Traore '36) (15. Alcantara '81), 32. Bjelanovici, 10. Deac. Antrenor: Andrea Mandorlini.

Victoria Brăneşti: 22. Cernea - 2. Maghici, 5. Bar, 6. Velicu (24. Marincău '15), 16. Nicola - 8. Popa (25. Novac '71), 21. Chiriţă (20. Ispir '66), 17. Olariu, 4. Nicoară - 11. Simion, 10. Oprea. Antrenor: Ilie Stan.