Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj, campioana României! Al treilea titlu consecutiv pentru echipa lui Dan Petrescu

CFR Cluj este din nou campioană a României, reușind să câștige Liga 1 pentru a treia oară la rând. Luni seară, clujenii s-au impus cu 3-1 cu CS Universitatea Craiova, într-un meci jucat cu titlul pe masă, pe „Ion Oblemenco”.

Sursa foto: Hepta
de Gabriel Dano    |    03 Aug 2020   •   22:45

Este al 6-lea titlu din istorie pentru CFR Cluj şi al treilea, la rând. Echipa lui Dan Petrescu va juca în preliminariile Champions League. Universitatea Craiova va merge în preliminariile Europa League, alături de FCSB şi FC Botoşani.

Dan Nistor a deschis scorul în minutul 10, Vinicius a egalat în minutul 36, iar Kevin Boli şi Ciprian Deac au marcat după pauză.