Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj cere arbitri străini pentru meciul cu Dinamo Bucureşti

CFR Cluj cere arbitri străini pentru meciul cu Dinamo Bucureşti

Sursa foto: Foto: Mediafax
25 Noi 2012   •   09:31

Finanţatorul campioanei CFR Cluj, Arpad Paszkany, a declarat sâmbătă seara, după victoria cu Universitatea Cluj (2-1), că a cerut arbitri străini pentru meciul cu Dinamo Bucureşti, din sferturile Cupei României.

"Vrem arbitri străini în meciul cu Dinamo Bucureşti. Am făcut o cerere în acest sens. După ce am văzut aseară ce s-a întâmplat în partida cu Galaţiul, s-ar încuviinţa să avem arbitri străini", a spus Paszkany, într-o intervenţie telefonică, conform Mediafax.

Partida cu Dinamo Bucureşti, din sferturile de finală ale Cupei României, este programată miercuri.

În celelalte trei meciuri se vor duela Petrolul Ploieşti-Concordia Chiajna, Ceahlăul Piatra Neamţ-Oţelul Galaţi şi Rapid Bucureşti-Astra Ploieşti.