Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj - FC Braşov, scor 4-0. Portarul braşovenilor, eliminat

CFR Cluj - FC Braşov, scor 4-0. Portarul braşovenilor, eliminat

Sursa foto: Foto: gsp.ro
03 Oct 2010   •   20:07

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I, în care de la oaspeţi a fost eliminat portarul Traian Marc, în minutul 34, şi gazdele au ratat un penalti, informează Mediafax.

Golurile au fost marcate de Bastos '18, Cadu '36 (penalti), Traore '49 şi De Zerbi '73.

Bastos a înscris primul gol al partidei, cu un şut la colţul lung, după o pasă de la Traore.

În minutul 34, centralul Sebastian Colţescu a acordat penalti pentru CFR Cluj şi l-a eliminat pe portarul echipei oaspete, Traian Marc, pentru un fault la Culio. După această eliminare, la FC Braşov a intrat pe teren portarul de rezervă, Gabriel Kajcsa, în locul lui Hadnagy.

Cadu a executat penaltiul şi a mărit astfel diferenţa de pe tabela de marcaj.

Traore a înscris al treilea gol al partidei, cu un şut la colţul lung lângă Kajcsa, după o pasă de la Peralta.

De Zerbi a stabilit scorul final al partidei, cu un gol din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.

Peralta a ratat, în minutul 87, un penalti acordat echipei CFR Cluj după un fault al lui Oros la Tony.