Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj întoarce soarta partidei cu FC Braşov şi învinge cu 2-1

CFR Cluj întoarce soarta partidei cu FC Braşov şi învinge cu 2-1

01 Noi 2011   •   10:45

CFR Cluj a învins pe FC Braşov cu scorul de 2-1, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 12-a a Ligii I. Clujenii au marcat golurile victoriei în ultimele 10 minute de joc, după ce FC Braşov deschisese scorul.

În minutul 66, Marian Cristescu a deschis scorul cu o scăriţă, după ce a primit pasa de la Mugurel Buga. CFR Cluj a egalat, în minutul 80, prin Celestino, care a înscris primul său gol la CFR cu un şut de la 25 de metri, iar în minutul 89, Weldon a profitat de nesincronizarea apărării braşovene si l-a invins pe Felgueiras cu un şut de la 10 metri.

CFR a urcat pe locul secund după acest succes.

"După cum am jucat putem spune că am obţinut o victorie cu şansă. Nu am jucat prea bine, dar în ultimele minute, jucătorii mi-au demonstrat că putem să ne batem pentru primele locuri", a declarat antrenorul Jorge Costa.