Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj - Sportul Studenţesc, scor 2-0, în Liga I

CFR Cluj - Sportul Studenţesc, scor 2-0, în Liga I

Sursa foto: Foto: INTACT Images
20 Mar 2011   •   18:06

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Primul gol a fost marcat de Bastos, în minutul 20. Gabi Mureşana executat o lovitură liberă de la 24 de metri, iar portarul Niculescu a respins în faţă, de unde Bastos a reluat în poartă. Golurile au fost marcate de Bastos.

Gabi Mureşan a închis tabela în minutul 56. În urma unui corner, Peralta a trimis cu capul spre poartă, Niculescu a respins şi de această dată în faţă, iar Mureşan a marcat cu un şut din doi metri.

Portarul echipei Sportul, Vladimir Niculescu, a fost transportat la spital în repriza a doua a partidei, din cauza unei probleme la încheietura mâinii drepte.