Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj - Steaua Bucureşti 1-1. Tătăruşanu nu i-a lăsat pe ardeleni să "ucidă campionatul" (VIDEO)

28 Feb 2010   •   22:28

CFR Cluj şi Steaua Bucureşti au remizat în derby-ul etapei a 19-a a Ligii I, scor 1-1, la capătul unui joc alert, cu multe faze periculoase de poartă, mai ales în contul gazdelor. Acesta este al patrulea meci consecutiv dintre cele două echipe care se termină la egalitate.

Kapetanos i-a dat o pasă excelentă lui Bogdan Stancu în minutul 14 şi atacantul Stelei a deschis scorul spre surprinderea asistenţei din Gruia.

Clujenii au pus însă apoi stăpânire pe joc şi au reuşit să egaleze în minutul 36, când fostul stelist Nicolae Dică a executat perfect o lovitură liber şi Cadu a împins mingea în poartă.

Ardelenii au forţat golul victoriei pe finalul partidei, însă Tătăruşanu a jucat un rol decisiv în păstrarea postului de tehnician pentru Mihai Stoichiţă. Antrenorul Stelei declarase că ratarea titlului l-ar determina să îşi dea demisia, în timp ce patronul Gigi Becali a explicat că o înfrângere la CFR ar ucide şansele roş-albaştrilor la primul loc.