Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Clau-gol califică Dinamo în sferturile Cupei României, după 1-0 cu Oţelul Galaţi

29 Oct 2009   •   22:19

Dinamo Bucureşti a refuzat să se alăture celorlalte două mari echipe ale Capitalei (Steaua şi Rapid) pe lista formaţiilor eliminate din Cupa României şi s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei după 1-0 cu Oţelul Galaţi.

Gafele au făcut legea în prima repriză, iar lipsa ocaziilor a contribuit la jocul slab practicat de cele două formaţii. Singurul gol al partidei a fost marcat de Claudiu Niculescu, în minutul 72, după un contraatac purtat de Alexe. Oaspeţii nu au mai avut puterea necesară pentru a duce meciul în prelungiri, iar Dinamo a devenit astfel ultima formaţie calificată în sferturile Cupei României.

Pentru turul următor al competiţiei s-au mai calificat FC Braşov, FC Vaslui, Astra Ploieşti, Universitatea Craiova, Gloria Bistriţa, CFR Cluj şi Internaţional Curtea de Argeş.