Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Comuna din România care a câștigat pentru a doua oară la rând Cupa Satelor

Comuna din România care a câștigat pentru a doua oară la rând Cupa Satelor

O comună din Timiş a câștigat duminică, pentru a doua oară la rând, Cupa Satelor, a anunțat Federația Română de Fotbal.

Sursa foto: Impreuna suntem fotbal/ Facebook
de Redacția Antena 3 CNN    |    14 Mai 2023   •   20:20

Comuna Dumbrăvița (Timiș) a câștigat duminică, pentru a doua oară la rând, Cupa Satelor, a anunțat Federația Română de Fotbal.

Potrivit FRF, în marea finală, UAT Dumbrăvița, campioana de anul trecut, a învins cu 2-0 UAT Maieru. În finala mică, UAT Livezile s-a impus la loviturile de departajare în fața celor de la UAT Bucșani, cu 4-3.

8. UAT Băneasa (Giurgiu).

Citeşte şi: Băiat de 17 ani, în comă profundă după un meci de fotbal cu prietenii

Turneul final al Cupei Satelor, ediția 2023, a avut loc în perioada 12-14 mai, la Baia de Fier, în județul Gorj.