Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Cosmin Contra debutează cu dreptul la FC Timişoara: 2-1 cu Sportul

Cosmin Contra debutează cu dreptul la FC Timişoara: 2-1 cu Sportul

18 Sep 2010   •   23:59

FC Timişoara a învins cu 2-1 Sportul Studenţesc în etapa a opta a Ligii I, la prima partidă a lui Cosmin Contra ca antrenor-jucător al grupării bănăţene.

Patriche a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 15, cu o lovitură de cap din 9 metri, în urma cornerului executat de Pătraşcu. FC Timişoara a egalat un sfert de oră mai târziu, prin Scutaru, tot cu capul din apropiere, după centrarea lui Zicu, pentru ca tot Scutaru să stabilească şi scorul final, în minutul 72, după o fază similară, la cornerul bătut de Tameş.

Au evoluat echipele:
FC Timişoara: 29. Pantilimon - 20. Helder (4. Luchin '71), 25. Burcă, 28. Cisovsky, 13. Scutaru - 55. Bourceanu (10. Tameş '56), 5. Alexa - 27. Zicu, 17. Magera (22. Contra '82), 7. Curtean - 9. Axente. Antrenor: Cosmin Contra.

Sportul Studenţesc: 12. V. Niculescu - 15. Ciupe, 24. Patriche, 13. Ghinga, 29. Farmache - 22. Postolache (18. Chihaia '77), 19. Cruceru, 7. Pătraşcu, 23. Maxim (14. Târnăcop '78) - 21. Nicola (10. Ferfelea '57), 9. Curelea. Antrenor: Viorel Moldovan.