Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Craiova termină la egalitate cu Poli Timişoara, scor 1-1

Craiova termină la egalitate cu Poli Timişoara, scor 1-1

15 Aug 2010   •   23:56

Craiova a remizat cu Poli Timişoara în ultimul meci al etapei, scor 1-1. Prima repriză a fost săracă în ocazii, cele mai importante având loc pe finalul ei, când Craiova a Silviu Lung Jr. A intervenit de trei ori la şuturile lui Alexa şi Axente.

În minutul 40 Ciucă a fost foarte aproape de autogol, însă mingea şutată de el a lovit bara propriei porţi. Scorul a fost deschis abia în minutul 70. Piţurcă a reuşit să înscrie pentru Craiova după un şut la colţul lung din interiorul careului.

În minutul 91 Poli Timişoara a reuşit să egaleze prin Zicu în urma unui şut din interiorul careului.

Echipele de start:

Craiova: Lung Jr., Dănănae, V. Găman, Iliev, Ciucă, Prepeliţă, Dilevski, Lopes, Roman, Al. Piţurcă, M. Costea

Rezerve: Hotoboc, Bărboianu, Buşu, Dina, Firţulescu, Gîngioveanu, Stoianof

Poli Timişoara: Taborda, Sepsi, Cisovsky, Luchin, Scutaru, Curtean, Alexa, Magera, Bourceanu, Goga, Axente

Rezerve: Pantilimon, Tameş, Mera, A. Popovici, I. Popovici, Contra, Zicu