Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Craiova termină la egalitate cu Rapid, scor 1-1

Craiova termină la egalitate cu Rapid, scor 1-1

17 Sep 2010   •   22:29

Universitatea Craiova a primit, vineri seară, vizita echipei Rapid, în cadrul unui meci din etapa a VIII-a a Ligii I de fotbal. Derby-ul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

După o repriză albă, presărată cu ocazii de ambele părţi, a venit minutul 49, moment în care a fost eliminat Herea pentru un cot aplicat în figură lui Valerică Găman. La nici un minut după eliminarea lui Herea, Craiova înscrie prin Wobay şi primul gol al partidei. El a transformat perfect o lovitură liberă de la 23 de metri, lăsându-l pe Bornescu fără replică.

În minutul 63 Cassio obţine un penalty, acordat uşor, pentru împingere. Marius Constantin reuşeşte egalarea, transformând lovitura de la 11 metri.

Echipele de start:

Rapid: Bornescu - Rui Duarte, Marcos Antonio, M. Constantin, Bozovici - M. Roman, Grigore, Spadacio, Cesinha - Herea - Cassio

Craiova: Stanca - Dănănae, Găman, Iliev, Bărboianu - D. Stoica - Wobay, Prepeliţă, Dilevski, M. Dina - M. Costea