Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CS Mioveni a obţinut primele puncte în noul sezon al Ligii I

CS Mioveni a obţinut primele puncte în noul sezon al Ligii I

29 Aug 2011   •   23:54

Gaz Metan Mediaş nu îşi revine după eliminarea din Europa League, când deşi a învins cu 1-0 pe Austria Viena în retur nu a putut întoarce rezultatul din prima manşă. Cu moralul scăzut, Gaz Metan a permis astfel echipei CS Mioveni să obţină primele puncte în noul sezon al Ligii I, argeşenii impunându-se cu 4-2.

CS Mioveni a controlat categoric partida, Săndulescu reuşind să deschidă scorul încă din minutul 3, cu capul din 6 metri. Gazul n-a avut replică, iar în debutul reprizei secunde, Tănase a înscris, pentru ca tot el să reuşească dubla în minutul 61.

Tănase l-a servit perfect şi pe Olteanu 18 minute mai târziu şi zarurile erau aruncate. La 4-0, gazdele s-au relaxat şi Gaz Metan Mediaş a avut o răbufnire de orgoliu, marcând prin Zaharia şi Roman.

Chiajna - Petrolul 0-2
Într-o altă partidă din etapa a 5-a a Ligii I, Petrolul Ploieşti a învins în deplasare cu 2-0 pe Concordia Chiajna, gazdele rămânând fără victorie în prima ligă.