Antena 3 Sport Fotbal intern CS Otopeni atrage Poli Iași în zona retrogradării, după 4-1 în etapa a 32-a

CS Otopeni atrage Poli Iași în zona retrogradării, după 4-1 în etapa a 32-a

23 Mai 2009   •   20:41

Precum cealaltă echipă din Liga I retrogradată, Gloria Buzău, CS Otopeni s-a impus sâmbătă cu scorul de 4-1. Victima celor din Otopeni a fost Politehnica Iași, formație care acum duce o luptă aprigă pentru evitarea retrogradării.

Victoraș Iacob a deschis scorul pentru Otopeni, în minutul 12, iar Diogo Pereira a stabilit scorul la pauză, după un corner executat de Claudiu Dumitrescu.

Vitinha a majorat diferenţa în urma unui şut de la aproximativ 30 de metri, sub transversala porţii apărate de Cristian Brăneţ, imediat după pauză, iar Bâlbă a redus din handicap în minutul 60, pentru ca Yontcha să stabilească scorul final șase minute mai târziu, din penalty, după un henț al lui Onuț.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal