Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CS Otopeni ? Steaua 0-1. Emoţii risipite de Kapetanos (VIDEO)

CS Otopeni ? Steaua 0-1. Emoţii risipite de Kapetanos (VIDEO)

26 Apr 2009   •   23:07

Steaua Bucureşti a rămas în lupta pentru un loc de cupă europeană, după ce grecul Kapetanos a adus o nouă victorie pe final de partidă, scor 1-0, în deplasare, la CS Otopeni.

Fără Lovin, Ghionea, Goian, Dayro Moreno şi Cernea, suspendaţi, şi Emeghara, Pleşan şi Ovidiu Petre, accidentaţi, Marius Lăcătuş, la rândul său suspendat, a trăit cu emoţii partida de la Ploieşti, unde Steaua a reuşit să înscrie abia în primul minut de prelungire al partidei. Kapetanos a înscris al optulea său gol în acest sezon, fiind ajutat şi de portarul advers Eugen Nae.

După acest rezultat, Steaua acumulează 45 de puncte şi urcă pe poziţia a 6-a, la egalitate de puncte cu Rapid, în timp ce oaspeţii rămân cu 13 puncte pe locul 17 în clasament.

Au evoluat echipele:

CS Otopeni: Nae - L. Ivan, P. Diogo, Panait, Vitinha - Pârvu, Negru (Menassel 71) - Lazic (Chiacu 60), Caramarin, Constantin - Yontcha (V. Iacob 85). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Steaua: Zapata - Ogăraru, Baciu, Tudose, P. Marin - Tiago, Bicfalvi (A. Ionescu 75) - Semedo (Liţu 62), Stancu, Toja - Kapetanos. Antrenor: Marius Lăcătuş.