Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo a bătut Astra Ploieşti, după ce Adrian Cristea a marcat în ultimul minut de prelungiri

Sursa foto: Foto: gsp.ro
25 Iul 2010   •   23:06

Dinamo a câştigat meciul cu Astra Ploieşti, cu 2-1. "Elevii lui Ioan Andone" au plecat cu cele trei puncte, în urma unui gol marcat în ultimul minut de prelungiri, arată gsp.ro.

Începutul meciului a fost unul slab din partea ambelor echipe, doar şutul-centrare a lui Strătilă i-au pus probleme lui Curcă.

Aflat la primul său meci în Liga 1, Raymond Lukacs, transferat de la FC Bihor, a reuşit să deschidă scorul pentru Astra, în minutul 34. Faza a fost creată de Dinu Viorel, alt jucător transferat din liga a doua, de la FC Snagov.

În minutul 78, N'doye a reuşit să egaleze, transformând în gol o lovitură de pedeapsă. Elevii lui Andone au dat lovitura în minutele de prelungiri prin golul lui Adrian Cristea (90+3), în urma unei faze la care gazdele au cerut ofsaid.