Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo a fost învinsă de FC Vaslui, scor 1-0

Dinamo a fost învinsă de FC Vaslui, scor 1-0

Sursa foto: Foto: Mediafax
11 Noi 2012   •   09:12

Formaţia Dinamo a fost învinsă sâmbătă seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa FC Vaslui, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care a jucat ultimul sfert de oră în inferioritate numerică.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Sânmărtean, în minutul 37, cu un şut de la 18 metri, în dreapta lui Bălgrădean, după o pasă de la Caue.

Dinamo: Bălgrădean - Rus, Luchin, Koulibaly, Pulhac (Filip '72) - D. Grigore - Dănciulescu, C. Matei (Issa Ba '58), Munteanu, Curtean (ţucudean '46) - Alexe. Antrenor: Dario Bonetti.

FC Vaslui: Coman - Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu -Jumisse, Caue - Varga (Antal '64), Stanciu (Costin '89), Sânmărtean (Sburlea '75) - Niculae. Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Dănciulescu '11, Pulhac '64, Issa Ba '70, Grigore '70, ţucudean '90+2, Alexe '90+3 / Stanciu '24

Cartonaş roşu: Luchin '76

Arbitri: Marius Avram (central) - Vasile Marinescu, Vladimir Urzică (asistenţi) - George Cătălin Găman (rezervă)

Observatori: Romulus Chihaia, Cornel Sorescu

Supervizor: Adalbert Kassai

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

După marcarea golului de 0-1, fanii dinamovişti au aruncat pe teren cu aproximativ 20 de beţe de steaguri.