Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo Bucureşti şi CFR Cluj au remizat în prima manşă a semifinalelor Cupei României

24 Mar 2010   •   22:42

CFR Cluj a obţinut o remiză importantă în vederea calificării în finala Cupei României, după 1-1 în "Ştefan cel Mare" cu Dinamo, în partida tur din faza semifinalelor.

Dinamo a deschis scorul în minutul 10 prin Lucian Goian, care a reluat cu capul centrarea lui Boştină din lovitură liberă de la peste 30 de metri de poartă, însă un sfert de oră mai târziu Yssouf Kone a egalat pentru ardeleni după o cursă solitară de 20 de metri.

Gazdele au terminat partida în zece oameni, după ce Djakaridja Kone a primit două cartonaşe galbene în ultimele cinci minute ale partidei şi a fost eliminat.

Au evoluat echipele:
Dinamo Bucureşti: 12. Dolha - 25. Scarlatache, 18. L. Goian (14. Molinero '32), 4. Moţi, 2. Zie Diabate (3. Pulhac '46) - 22. Torje, 5. D. Kone, 29. N'Doye, 8. Boştină - 15. Fl. Bratu (20. Ad. Cristea '69), 99. Cl. Niculescu. Antrenor: Cornel Ţălnar.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 13. Piccolo 23. Leonardo - 6. G. Mureşan - 16. Bottone, 8. Peralta (9. L. Traore '86), 10. N. Dică, 19. Culio (31. Dani '66) - 5. Y. Kone (15. Alcantara '87). Antrenor: Andrea Mandorlini.