Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo câştigă la Curtea de Argeş cu 3-1, după ce Internaţional s-a aflat în avantaj la pauză

27 Feb 2010   •   22:20

După o primă repriză cu emoţii, Dinamo Bucureşti a reuşit să obţină toate cele trei puncte ale întâlnirii cu Internaţional Curtea de Argeş, din deplasare. Dinamo s-a impus cu scorul de 3-1, după ce gazdele au condus cu 1-0 la pauză şi păreau să producă şocul etapei.

Bogdan Apostol a scăpat după 30 de minute de joc din marcajul dinamovist la centrarea lui Daniel Stan şi a reluat în plasă, de la şase metri, fără şansă pentru Dolha.

Andrei Cristea a restabilit egalitatea cu un şut de la marginea careului, în minutul 57, iar Alexe a întors rezultatul zece minute mai târziu, când a plonjat la o recentrare a lui Lucian Goian. Scorul final a fost stabilit de Andrei Cristea, care şi-a trecut în cont "dubla" după ce a fost servit de Marius Niculae.

Au evoluat echipele:

Internaţional: 12. M. Popa - 15. G. Matei, 21. Chiricheş, 27. Pintili, 24. Frăsineanu - 5. E. Kone (10. C. Lazăr '82), 28. Menassel, 8. Vezan (7. Răduţ '72), 18. Antohi (26. Abiodun '65) - 9. Apostu, 30. D. Stan. Antrenor Ionuţ Badea.

Dinamo: 12. Dolha -14. Molinero, 21. D. Grigore, 18. Goian, 3. Pulhac - 22. Torje (5. D. Kone '79), 29. N'Doye, 8. Boştină (7. Zicu '66), 20. Ad. Cristea (10. Alexe '46) - 17. And. Cristea, 9. M. Niculae. Antrenor: Cornel Ţălnar.