Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo câştigă partida cu Gaz Metan Mediaş, scor 3-2

Dinamo câştigă partida cu Gaz Metan Mediaş, scor 3-2

29 Oct 2010   •   23:00

Dinamo a învins, vineri seară, Gaz Metan Mediaş, cu scorul de 3-2, în cadrul unui meci din Liga I de fotbal. Scorul a fost deschis de Alexe în minutul 16. Acesta a înscris după o mare eroare a apărării celor de la Gaz Metan.

În minutul 22 egalitatea este restabilită de Litu care a reuşit să marcheze cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Hoban. Este 2-1 pentru Mediaş în minutul 35 după ce Eric a executat o lovitura liberă, iar Trtovac a înscris. Andrei Cristea restabileşte egalitatea în minutul 70, transformând o lovitură de la 11 metri. Scorul final este stabilit de Scarlatache, trei minute mai târziu, el marcând cu capul după un corner executat de Munteanu.

Formaţiile de start:

Gaz Metan: Pleşca, Trtovac, Akaki, Fl. Lazăr, Hoban, Marovici, Pîrvulescu, Eric, Todea, Kubala, Liţu
Dinamo: Dolha, Óscar Rubio, Dr. Grigore, Scarlatache, Bordeanu, Mărgăritescu, C. Munteanu, Ad. Cristea, Alexe, Dănciulescu, L. Ganea