Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo învinge cu 2 - 1 pe ACS Poli Timişoara

Dinamo învinge cu 2 - 1 pe ACS Poli Timişoara

03 Aug 2015   •   23:20

Dinamo București a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 2-1 (2-1), pe teren propriu, luni, în ultimul meci din etapa a 4-a a Ligii I de fotbal, scrie Agerpres.

Bucureștenii au obținut o victorie dificilă în fața nou-promovatei. Dinamo a deschis rapid scorul, prin Cosmin Matei, în minutul 5, din penalty. Avantajul gazdelor a durat doar trei minute, Robert Elek restabilind egalitatea. Scorul final a fost stabilit cu un minut înainte de pauză, prin Gnohere, ce a profitat de o ieșire greșită a portarului oaspeților.

Grație acestei victorii, Dinamo are 8 puncte și se află în clasament pe locul 3, fiind devansată la golaveraj de primele două clasate, ASA Tg. Mureș și Steaua București.

ACS Poli Timișoara, cu 3 puncte, se află pe locul 8-9, cu același golaveraj, 2-4, ca FC Voluntari.