Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo rezolvă derby-ul cu Steaua, prin două penalty-uri în patru minute, 2-1

Dinamo rezolvă derby-ul cu Steaua, prin două penalty-uri în patru minute, 2-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
17 Oct 2010   •   22:33

Dinamo s-a impus în faţa rivalei eterne, Steaua, scor 2-1, după ce a fost condusă cu 1-0.

„Câinii roşii“ au marcat ambele goluri din penalty, în doar patru minute, chiar dacă steliştii au deschis scorul, în minutul 23, prin şutul plasat din 6 metri al lui Bogdan Stancu.

În minutul 31, Adrian Cristea egalează graţie penalty-ului acordat de centralul Marius Avram ca urmare a henţului comis de Apostol în careu.

Marius Niculae stabileşte scorul final al partidei în minutul 35. Tătăruşanu îl faultează pe Torje în careu, iar atacantul dinamovist transformă penalty-ul.

Potrivit Mediafax, galeria dinamovistă a afişat următoarele bannere: "Ce se întâmplă la Dinamo nu ne reprezintă, dacă spiritul dinamovist ar mai fi stadionul mereu aşa l-aţi găsi" şi "Nimic nu mai e cum a fost, derbiul moare şi asta ne doare", în timp ce steliştii au afişat banner-ul "676 Ivani", cu referire la fanul sârb, Ivan Bogdanov, care a fost arestat după incidentele produse la meciul cu Italia din preliminariile Euro-2012.