Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo trece cu 2-0 de Pandurii şi are maxim de puncte după trei etape

Dinamo trece cu 2-0 de Pandurii şi are maxim de puncte după trei etape

13 Aug 2011   •   21:09

Dinamo s-a impus pentru a treia oară consecutiv în acest sezon, învingând cu 2-0 formaţia Pandurii Târgu Jiu. După un penalty ratat în prima repriză, Dinamo a avut nevoie de golurile veteranilor Dănciulescu şi Marius Niculae pentru a obţine maxim de puncte după trei etape.

Dănciulescu, care l-a egalat pe Cornel Dinu în topul prezenţelor în Liga I, cu 454 de jocuri, a marcat cu latul din centrarea lui Niculae în faţa porţii, la trei minute după pauză.

Arbitrul Ilyeş a produs rumoare neacordând un penalty clar la Torje, după ce în prima repriză a fost păcălit de micuţul mijlocaş. Acelaşi Torje l-a convins până la urmă pe arbitru să ofere un nou penalty pentru Dinamo, Marius Niculae executând cu siguranţă, în minutul 71.