Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Farul - CS Otopeni 1-0. Ruşmir aduce trei puncte vitale "rechinilor" (VIDEO)

Farul - CS Otopeni 1-0. Ruşmir aduce trei puncte vitale "rechinilor" (VIDEO)

28 Noi 2008   •   20:18

În primul meci al etapei a 17-a, disputat la Constanţa în faţa a aproximativ 100 de spectatori, Farul a câştigat partida disputată împotriva celor de la CS Otopeni, cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Ruşmir, în minutul 32.
Mijlocaşul formaţiei constănţene a trimis un şut din întoarcere, din centrul careului echipei oaspete, care îl l-a lăsat fără replică pe portarul Cristian Munteanu. CS Otopeni nu a reuşit să forţeze golul egalizator, iar pe final de meci a rămas şi în inferioritate numerică, după ce mijlocaşul Valentin Negru a primit direct cartonaşul roşu în minutul 92.
În urma acestui rezultat, Farul Constanţa a urcat pe locul 14 în clasament, cu 16 puncte, în timp ce CS Otopeni a rămas pe penultimul loc al Ligii I, cu doar 9 puncte acumulate în 17 etape.