Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Botoşani ? Dinamo 1-3. ?Câinii? se califică fără emoţii (VIDEO)

FC Botoşani ? Dinamo 1-3. ?Câinii? se califică fără emoţii (VIDEO)

12 Noi 2008   •   16:53

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0, dar Dinamo a avut meciul la discreţie tot timpul cu o semedenie de ratări la poarta goal-keeper-ului botoşănean. Dănciulescu şi Andrei Cristea l-au întins serios A. Bordeanu, fiind protagoniştii celor mai clare ocazii de gol. Superioritea din teren s-a concretizat abia în minutul 53, când Cristea pătrunde în careu şi trage puternic reuşind să îl invingă pentru prima oară pe Bordeanu. Odată cu eliminarea lui Pleniceanu, după două galbene încasate în doar 10 minute, Dinamo domină autoritar partida şi mai înscrie în minutele 69, prin Dănciulescu, şi acelaşi Cristea în minutul 83. Moldovenii înscriu golul de onoare prin Simao, în minutul 85.
După meci, Mircea Rednic a declarat că a fost supărat după prima parte a jocului: ?"I-am certat puţin la pauză, asta nu e atitudine de Dinamo la unii jucători! Trebuie să te respecţi cînd ţi se dă posibilitatea să joci, să faci diferenţa. În repriza a doua au fost alte echipe.Am cîştigat un jucător, Grigore, care s-a accidentat în pregătiri, dar va fi un fundaş foarte bun. Ăsta e Andrei Cristea, a facut şi lucruri bune, putea să dea două pase de gol la Miranda, dar îl felicit, în ultima perioadă intră şi îşi face datoria? a precizat Rednic pentru GSP tv.