Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov a învins cu 4-0 pe Viitorul Constanţa, în primul meci al etapei a 10-a din Liga I

de M.T.    |    04 Oct 2013   •   21:31

FC Braşov a ieşit din zona locurilor retrogradabile, după ce a câştigat cu 4-0 pe teren propriu în faţa Viitorului Constanţa, în primul meci al etapei a 10-a din Liga I.

Este doar a doua victorie a formaţiei de sub Tâmpa în actuala ediţie de campionat şi prima din etapa a 6-a, când braşovenii au învins cu 2-1 pe ACS Poli Timişoara.

Gazdele au deschis scorul după jumătate de oră de joc, prin Andrei Cristea, în urma unui corner, şi şi-au dublat avantajul în debutul părţii secunde, când Surdu a marcat din apropiere.

În minutul 78, Buga a transformat un penalty pe care tot el l-a obţinut, pentru ca rezultatul final să fie stabilit în prelungiri de Popa.

În urma acestui succes, FC Braşov urcă pe locul 13, cu 10 puncte, în timp ce Viitorul, care a obţinut prima victorie din acest sezon abia runda trecută, rămâne pe poziţia a 16-a, cu numai 7 puncte.