Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov - Astra 2-0. Ploieştenii au jucat în inferioritate aproape 80 de minute

03 Dec 2011   •   18:57

FC Braşov a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 pe Astra Ploieşti, într-un meci în care centralul Istvan Kovacs a eliminat doi jucători ai grupării oaspete şi al doilea gol a fost înscris de Bruno Miguel în propria poartă.

Moutinho a deschis scorul în minutul 17, la trei minute după ce Astra a rămas fără Miranda, eliminat pentru o lovitură cu cotul asupra lui Machado. În minutul 36, Bruno Miguel a trimis mingea în propria poartă intenţionând să o respingă, după ce Silviu Lung a parat un şut al lui Chipciu.

Kovacs a mai eliminat un jucător al Astrei, pe N'Doye, în minutul 76, pentru un fault la Chipciu.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Voinţa Sibiu şi Universitatea Cluj au terminat la egalitate, 0-0. Cu acelaşi scor s-a încheiat şi partida dintre PEtrolul şi Pandurii Târgu Jiu.