Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov începe returul cu o victorie chinuită cu Unirea Alba-Iulia, 2-1

FC Braşov începe returul cu o victorie chinuită cu Unirea Alba-Iulia, 2-1

Sursa foto: sabin sburlea
20 Feb 2010   •   15:56

Echipei lui Viorel Moldovan i-a luat 85 de minute să tranşeze duelul de sâmbătă cu Unirea Alba-Iulia, în prima partidă a celor două echipe în acest retur de campionat. Unirea a condus, chiar, pe tabelă, dar ?Steagul? a revenit în joc prin două goluri marcat de atacanţii Zaharia şi Sburlea, într-o partidă jucată în faţa a doar 3.000 de spectatori.
Multe emoţii pentru tehnicianul Viorel Moldovan la primul meci oficial al echipei sale în acest an. Cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, în minutul 26, când Sorin Rădoi a centrat iar Călin Cristea a trimis în plasa lui Mincă de la 7 metri. Peste doar două minute, Dorel Zaharia a egalat cu un şut surprinzător de la limita mareului mare. Braşovenii n-au reuşit să mai înscrie până în minutul 85, când Sabin Sburlea a înlăturat emoţiile după o centrare a aceluiaşi Zaharia, potrivit Mediafax.
FC Braşov: 32. Mincă - 25. Stancu, 4. Abrudan, 55. N. Diogo, 3. Ezequias - 14. Roman (18. Cristescu '77),10. Ilyeş (24. Landauri '72), 8. N. Grigore, 7. C. Munteanu, 11. Zaharia, 9. Hadnagy (21. Sburlea '58). Antrenor: Viorel Moldovan.
Unirea Alba Iulia: 12. Cernea - 6. S. Rădoi, 13. Vujadinovici (2. Poverlovici '46), 3. De Sousa, 23. Bucurică - 20. Olah, 19. Fl. Dan (11. Enzo '71), 5. Dîlbea, 14. C. Cristea - 9. Veljovici (17. Bălan '81), 33. N. Jovanovici. Antrenor: Adrian Falub.