Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov revine şi o opreşte pe FC Vaslui din drumul spre podium (VIDEO)

FC Braşov revine şi o opreşte pe FC Vaslui din drumul spre podium (VIDEO)

08 Mar 2010   •   19:53

FC Vaslui a ratat o şansă uriaşă de a urca pe locul doi în clasamentul Ligii I, după ce a remizat, scor 1-1, în deplasare, la Braşov.

Moldovenii au controlat prima repriză în totalitate, însă nu au reuşit să puncteze decât o singură dată pe tabela de marcaj. În minutul 20, Delgado a fost găsit nemarcat de o centrare de pe partea dreaptă şi a înscris fără probleme.

Avantajul minim le-a permis gazdelor să revină în repriza secundă. Golul egalizator i-a aparţinut lui Abrudan, care a înscris cu un şut de la marginea careului mic.

În urma acestui rezultat, FC Vaslui ocupă locul şase, cu 35 de puncte, 3 mai puţine decât liderul CFR Cluj, în timp ce FC Braşov se află două poziţii mai jos, cu 31 de puncte.

Au evoluat echipele:
FC Braşov: 1. Coman - 20. I. Voicu, 4. Abrudan, 55. Diogo, 12. Cr. Ionescu - 14. Roman, 10. Ilyeş, 8. N. Grigore, 24. Landauri - 11. Zaharia (9. Hadnagy '78), 19. Savici (21. Sburea '46). Antrenor:Viorel Moldovan.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 16. Zubar, 3. Papp, 27. Hugo Luz - 25. Delgado (17. L. Sânmărtean '78), 4. Genchev, 23. Pavlovici, 10. Gerlem - 13. Costly, 80. Wesley. Antrenor: Marius Lăcătuş.