Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov s-a calificat in extremis în semifinalele Cupei României, după un gol din ofsaid

10 Noi 2010   •   19:48

FC Braşov s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins pe FC Timişoara, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Marian Cristescu, în prelungirile partidei, când acesta a şutat din interiorul careului mare, însă dintr-o poziţie de ofsaid.

Aceasta este prima înfrângere a antrenorului Cosmin Contra de când a preluat formaţia bănăţeană. Contra a fost nevoit să facă două schimbări încă din prima repriză, după ce portarul Taborda şi fundaşul Scutaru s-au accidentat.

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 15. Oros, 6. Majernik, 26. Williams - 11. Martinovic - 16. Viveiros, 10. Ilyeş, 18. Cristescu, 7. Chipciu - 17. Dedu (9. Hadnagy '60). Antrenor: Daniel Isăilă.

FC Timişoara: 99. Taborda (29. Pantilimon '27) - 13. Scutaru (15. Chiacu '38), 4. Luchin, 28. Cisovsky, 8. Sepsi - 5. Alexa, 25. Burcă - 20. Helder, 10. Tameş, 21. Goga - 19. Nikolic (9. Axente '75). Antrenor: Cosmin Contra.