Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Timişoara învinge greu MyPa în Europa League, dar se apropie de calificare

FC Timişoara învinge greu MyPa în Europa League, dar se apropie de calificare

29 Iul 2010   •   21:07

FC Timişoara a învins la limită, scor 2-1, formaţia finlandeză MyPa în prima manşă a turului trei preliminar din Europa League.

Golurile formaţiei bănăţene au fost bifate de Iulian Tameş şi Axente, în timp ce golul marcat de finlandezi a fost marcat în urma unei grave erori a lui Pantilimon, care nu a reuşit să reţină o centrare de pe partea stângă în minutul 49.

Timişoara a condus la pauză cu 1-0, după ce Tameş a fructificat pasa lui Chiacu în faţa porţii, în minutul 36. Golul care o apropie pe FC Timişoara de o calificare mai departe a fost marcat în minutul 74, când Axente a înscris din pasa lui Tameş primul său gol la debutul în Europa League.