Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Timişoara se impune în faţa CFR Cluj cu 3-2

FC Timişoara se impune în faţa CFR Cluj cu 3-2

Sursa foto: Foto: gsp.ro
08 Aug 2010   •   21:56

FC Timişoara a continuat tradiţia meciurilor fără înfrângere de pe teren propriu contra CFR-ului. Bănăţenii au câştigat, cu scorul de 3-2, în faţa elevilor lui Mandolinii.

Prima ocazie a aparţinut gazdelor în minutul 3, când Axente a nimerit bara. Clujenii au deschis scorul în minutul 27. Bielanovici a profitat de o greşeală în defensivă a lui Sepsi şi a deschis scorul.

Trei minute mai târziu, Curtean a adus egalarea cu un şut de la 12 metri. Gazdele au intrat în avantaj la pauză după ce Axente a marcat după o fază creată de Bourceanu.

În minutele de prelungiri, clujenii reduc din diferenţă. Kone profită de o greşeală a fundaşilor timişoreni şi îl învinge pe Taborda. Meciul se termină 3-2 pentru gazde, care îşi trec în palmares al cincela succes în duelurile contra clujenilor Timişoara.