Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Timişoara - Steaua 0-0. Bănăţenii ratează primul loc în Liga I şi acuză arbitrajul

02 Apr 2011   •   22:27

FC Timişoara a ratat ocazia de a se instala pe prima poziţie a podiumului Ligii 1, după ce a remizat, scor 0-0, pe teren propriu, cu Steaua Bucureşti.

Ocaziile s-au lăsat aşteptate până în repriza a doua, când a avut loc şi o fază controversată. În minutul 63, Curtean a fost oprit în ultimul moment de Iliev, fază la care timişorenii au cerut penalty. "Este păcat că n-am obţinut victoria din cauza lui Balaj, care trebuie să-mi dea explicaţii publice! La 5 metri de o fază clară, nu ne-a dat penalty la duelul dintre Iliev şi Curtean. La faza aceasta ce a fost? Era beat, era drogat? I-a intrat transpiraţia în ochi?", a întrebat patronul timişorenilor, Marian Iancu.

La cealaltă poartă, Nicoliţă şi Surdu s-au întercut în ratări, dar tabela a rămas neschimbată până la final.

Tot în repriza a doua, suporterii timişoreni şi-au dat în petic, torţele aprinse fiind aruncate între scaune, iar un sector a fost incendiat.