Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui a învins cu 3-2 pe Pandurii. "Nemeritat", spune Porumboiu

FC Vaslui a învins cu 3-2 pe Pandurii. "Nemeritat", spune Porumboiu

20 Noi 2011   •   20:25

FC Vaslui a învins pe teren propriu cu 3-2 formaţia Pandurii Tîrgu Jiu, la capătul unui meci cu două goluri în prelungiri.

Sînmărtean a oferit o pasă ideală lui Buhăescu, care a deschis scorul cu un şut plasat în minutul 19, şi tot Sînmărtean a fost decisiv în minutul 41, când l-a driblat pe Voiculeţ în careu, a obţinut penalty, iar Wesley a transformat lovitura de pedeapsă.

Nistor a redus din diferenţă în minutul 60 cu un şut plasat din interiorul careului. Finalul a fost unul de infarct. Batin a egalat în minutul 90+2, cu capul în urma unei lovituri libere, însă bucuria gorjenilor nu a durat decât un minut, Balaur marcând golul victoriei moldovenilor.

"Normal că sunt dezamăgit după acest meci, am jucat prost şi am câştigat nemeritat. Normal trebuia să pierdem două puncte. Nu a fost 11 metri din punctul meu de vedere, însă nici Pandurii nu pot să spun că a pierdut din vina noastră", a declarat patronul moldovenilor, Adrian Porumboiu.