Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui a învins Inter Curtea de Argeş şi rămâne la şase puncte de liderul Ligii I

26 Apr 2010   •   23:03

Un gol înscris pe finalul primei reprize de Internaţional le-a dat emoţii elevilor lui Marius Lăcătuş. FC Vaslui a revenit însă în repriza a doua şi a întors rezultatul pentru a se apropia la şase puncte de liderul Ligii I, CFR Cluj, cu care va avea şi un meci direct de disputat.

Moldovenii rămân în cărţi pentru titlu aşa cum a declarat Mitică Dragomir încă dinaintea ultimei partide din etapa a 29-a. Şeful LPF consideră că FC Vaslui se poate bate pentru primul loc cu CFR Cluj, iar gruparea patronată de Adrian Porumboiu s-a impus cu 2-1 în deplasare la Internaţional Curtea de Argeş.

Băcilă a deschis scorul în minutul 45 cu un şut din interiorul careului, după ce Răduţ a interceptat o minge la centrul terenului şi Apostu a continuat faza. Costly a egalat în minutul 70 cu capul, după centrarea lui Milisavljevici, iar 11 minute mai târziu acesta din urmă a stabilit scorul final al partidei cu un şut sub bară de la 8-9 metri.

Au evoluat echipele:
Internaţional Curtea de Argeş: 22. Arcaba - 6. Blay, 3. Viera, 21. Chiricheş, 24. Frăsineanu (25. Neagu '75) - 2. Băcilă, 14. Voiculeţ, 27. Pintili, 5. Kone - 7. Răduţ (30. D. Stan '86), 9. Apostu )(19. Zegrean '90). Antrenor Ionuţ Badea.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 3. Papp, 16. Zubar, 27. Hugo Luz - 9. Burdujan (11. Milisavljevici '65), 23. Pavlovici, 8. Zmeu, 18. L. Sânmărtean (7. R. Neagu '76) - 80. Wesley, 13. Costly. Antrenor: Marius Lăcătuş.