Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui învinge la Târgu Mureş, după "dubla" lui Wesley

FC Vaslui învinge la Târgu Mureş, după "dubla" lui Wesley

28 Feb 2011   •   17:03

FC Vaslui a învins în deplasare cu 2-0 echipa FCM Târgu Mureş, într-un meci contând pentru etapa a XIX-a a Ligii I.

Ambele goluri ale moldovenilor au fost marcate de Wesley în repriza secundă, după ce prima repriză brazilianul a petrecut-o pe banca de rezerve.

Wesley a deschis scorul în minutul 63, cu un şut la colţul scurt, iar apoi a stabilit scorul final cu un lob peste Şteţca, în minutul 86.

După această victorie, vasluienii trec pe locul 3, cu 35 de puncte, şapte mai puţine decât liderul Oţelul, în timp ce FCM Tg. Mureş este pe 14, cu 20 de puncte.

Au evoluat echipele:
FCM Târgu Mureş: 30. Şteţca - 25. Vagner, 17. Iencsi (10. Didi '71), 33. Fernandes, 28. Munteanu, 32. Topici -  15. Rus (27. Lavecchia '60), 83. Vasilache, 90. Issa Ba (5. Răduţă '77), 19. Fl. Dan - 80. Zaharia. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

FC Vaslui: 1. Kuciak -  31. Gheorghiu (80. Wesley '45), 3. Papp, 28. Cînu, 6. Rivas - 18. Sînmărtean, 30. Costin, 4. Gencev (11. Milislavljevici), 20. Milanov - 25. Yero Bello, 14. Adailton (2. Campano '90+1). Antrenor: Viorel Hizo.