Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui - Pandurii Târgu Jiu 2-1. Au uscat terenul cu elicopterul, după care i-au zvântat şi pe gorjeni

27 Feb 2010   •   19:09

Precipitaţiile din ultimele zile i-au îngrijorat pe cei de la FC Vaslui, însă pe un teren acceptabil au reuşit să învingă Pandurii Târgu Jiu cu 2-1 în etapa a 19-a a Ligii I.

Finanţatorul Adrian Porumboiu a închiriat un elicopter pentru o oră şi acesta a survolat arena din Vaslui înainte de debutul meciului, asigurându-se că partida se va disputa în condiţii normale, după ce sistemul de drenaj al arenei nu a putut prelua toată apa aflată pe gazon.

Gerlem a deschis scorul în minutul 5, din penalty şi Delgado a dus scorul la 2-0 pe fondul unei dominări vasluiene în minutul 61. Stromajer a punctat şi el pentru oaspeţi zece minute mai târziu, însă gazdele şi-au trecut în cont toate cele trei puncte puse în joc.