Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Voluntari a câştigat barajul cu UTA Bătrâna Doamnă şi rămâne în Liga I

FC Voluntari a câştigat barajul cu UTA Bătrâna Doamnă şi rămâne în Liga I

12 Iun 2016   •   15:54

Echipa FC Voluntari a câştigat, duminică, barajul cu UTA Bătrâna Doamnă Arad şi va juca în sezonul viitor tot în Liga I de fotbal.

După victoria cu 3-0 (2-0), din tur, de pe stadionul stadion "Anghel Iordănescu" - Voluntari, echipa din Arad a reuşit, duminică, doar o victorie la limită, cu scorul de 1-0 (0-0).

Unicul gol al gazdelor a fost înscris de Ciprian Rus, în min 88.

De remarcat faptul că meciul a fost amânat cu 25 de minute, pentru scoaterea apei de pe teren, în urma ploilor de la Arad. Imaginile par desprinse dintr-o altă realitate.

În prima partidă, golurile au fost semnate de Mihai Voduţ (minutul 27), Alexandru Tudorie (44) şi Adrian Bălan (79).

Astfel, în ediţia 2016-2017, Liga I va alinia la start echipele: Astra Giurgiu, Botoșani, CFR Cluj, Concordia Chiajna, CSMS Iași, CS U Craiova, Dinamo București, Gaz Metan Mediaș, Pandurii Târgu Jiu, Rapid București, Steaua București,Târgu Mureș, Viitorul Constanța şi Voluntari.

Sursă: Agerpres