Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FCM Târgu Mureş - Sportul Studenţesc, scor 4-1

FCM Târgu Mureş - Sportul Studenţesc, scor 4-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
31 Oct 2010   •   17:21

Formaţia FCM Târgu Mureş a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (1-0), echipa Sportul Studenţesc, într-un meci contând pentru etapa a XIII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Călin Târnăvean a deschis scorul în minutul 16, după o pasă de la Vasilache. Pasatorul decisiv de la primul gol a majorat scorul, în minutul 52, cu un şut printre picioarele portarului Niculescu, după o pasă de la Stere.

În minutul 55, Andrei Cordoş a dus scorul la 3-0, după ce a marcat cu capul de la circa 6 metri.

Bogdan Pătraşcu a redus din diferenţă după ce a înscris în minutul 58, de la circa 25 de metri.

În minutul 89, Stere a fost faultat de portarul Niculescu, iar arbitrul Adrian Comănescu a acordat penalti, transformat de acelaşi Stere.