Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FCSB câștigă partida cu FCU Craiova și revine pe primul loc în clasament

FCSB câștigă partida cu FCU Craiova și revine pe primul loc în clasament

FCSB a câștigat partida cu FCU Craiova din etapa a XVI-a a Superligii de fotbal și a revenit pe primul loc în clasament.

Sursa foto: Pixabay.com/blickpixel
de Georgiana Adam    |    12 Noi 2023   •   23:15

Partida s-a disputat duminică, pe Arena Națională din București, acolo unde FCSB s-a impus cu scorul 2-1.

Golurile gazdelor au fost înscrise de Florinel Coman, în minutul 9, și de Darius Olaru, din penalti, în minutul 12.

Atacantul Vladislav Blănuță a redus din diferență în minutul 65. Jucătorul gazdelor Valentin Crețu a fost eliminat în minutul 57.

În urma acestui rezultat, FCSB adună 34 de puncte și revine pe prima poziție în clasament, depășind echipa CFR Cluj care are 31 de puncte. FCU Craiova este pe locul 14 cu 15 puncte.

Tot duminică, s-au desfășurat partidele Univ. Craiova-Dinamo 1-0 și FC Botoșani-FC Voluntari 3-3, potrivit Mediafax.