Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gaz Metan învinge Dinamo după ce "câinii" egalaseră în minutul 90+2

Gaz Metan învinge Dinamo după ce "câinii" egalaseră în minutul 90+2

02 Mai 2011   •   22:18

Gaz Metan Mediaş s-a impus cu 2-1 în meciul cu Dinamo, după reuşitele lui Bawab şi Pârvulescu, deşi Alexe reuşise să egaleze în al doilea minut al prelungirilor.

În urma acestui rezultat, Gaz Metan Mediaş s-a apropiat la trei puncte de echipa bucureşteană şi de locurile ce asigură prezenţa în Europa League. Dinamo se află pe locul 4 în Liga I, la egalitate cu Steaua şi la nouă puncte de titlu, cu trei etape înainte de final.

Gaz Metan a deschis scorul prin iordanianul Bawab (35), a avut o bară prin Liţu (73), dar Dinamo a reuşit egalarea pe final, prin Alexe (90+2), după ce Torje avusese şi el o bară (87).

Pârvulescu a reuşit golul victoriei (90+4), când dinamoviştii credeau că nimic nu se mai poate întâmpla.