Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gaz Metan învinge U Cluj cu 3-1 şi urcă pe poziţia a doua în clasament

Gaz Metan învinge U Cluj cu 3-1 şi urcă pe poziţia a doua în clasament

Sursa foto: Foto: gsp.ro
17 Sep 2010   •   19:12

Gaz Metan a învins, vineri, Universitatea Cluj cu 3-1 în cadrul primei partide din etapa a VIII-a a Ligii I. Primul gol a fost înscris în minutul 41, de Eric, în urma unui şut de la 14 metri. A fost apoi rândul lui Alex Muntean, în minutul 68, care a majorat scorul la 2-0, după o pătrundere pe partea dreaptă. Cvirik a redus din diferenţă în minutul 75, iar Kubala a stabilit scorul final la finalul meciului (min 90+3).

În urma acestei partide, Gaz Metan urcă pe poziţia a doua în clasament, cu 14 puncte.

Echipele de start:

GAZ METAN: Pleşca - R. Zaharia, Fl. Lazăr, Akaky, Marovici - C. Todea, Hoban - Al. Muntean, Kubala, R. Miclea - Eric

Rezerve: Vîtcă, Buzean, Bozeşan, Silvăşan, Liţu, Prekop, Del Campo

U CLUJ: Matache - Unguruşan, D. Munteanu, Cvirik, Mendy - Delgado, Balde, Al. Păcurar, V. Gheorghe - Cl. Niculescu, Lemnaru

Rezerve: Huţan, Acosta, Voican, Tobă, Ad. Ionescu, Buhuş, Szilagy