Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaş a învins în deplasare pe Ceahlăul Piatra Neamţ, în primul meci din etapa a 29a din Liga I

de M.T.    |    25 Apr 2014   •   21:40

Gaz Metan Mediaş a învins în deplasare pe Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 1-0, în primul meci al etapei a 29-a din Liga I.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Radu Zaharia, în minutul 17, cu o lovitură de cap.

Oaspeţii au încheiat partida în inferioritate numerică, după ce Mărkuş, intrat pe teren în repriza a doua, a fost eliminat pentru două galbene.

Ceahlăul a ajuns astfel la a şasea înfrângere consecutivă. În această serie negativă, moldovenii nu au reuşit nici măcar să înscrie vreun gol.

În urma acestui rezultat, nemţenii au motive de îngrijorare în privinţa menţinerii în prima ligă, ocupând locul 11 în clasament, cu 33 de puncte, doar e mai multe decât FC Braşov, echipa care se află pe prima poziţie retrogradabilă.

De cealaltă parte, Gaz metan urcă pe locul 9, cu 36 de puncte.