Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gloria Bistriţa învinge FCM Târgu Mureş cu 3-1

Gloria Bistriţa învinge FCM Târgu Mureş cu 3-1

Sursa foto: Foto: captura gspTV
30 Aug 2010   •   21:58

Gloria Bistriţa a învins luni, pe teren propriu, FCM Târgu Mureş, cu scorul de 3-1, într-un meci din etapa a VI-a a Ligii I. Scorul a fost deschis încă din minutul 9 al partidei, printr-un şut de la 25 de metri al lui Băjenaru. Egalitatea este restabilită în minutul 33, în urma unui gol înscris de Dan Matei cu capul.

Cinci minute mai târziu, Gloria este din nou în avantaj în urma unei lovituri libere de la 30 de metri, transformată în gol de Moraes. Scorul final a fost stabilit de Szukala care înscrie al treilea gol al Bistriţei cu un şut de la 8 metri.

Formaţiile de start:

Gloria: Albuţ - Tudose, Szukala, V. Năstase, Velcovici - Predescu, Mărginean, Ene, A. Mureşan, Băjenaru - Moraes

Rezerve: Irimia, Coroian, Ygor, Bawab, Frăsinescu, Nalaţi, C. Petre

FCM Tg. Mureş: Dănălache - D. Matei, Bălău, Donadoni, Topici - Biţiş, Casquero, Fl. Dan, D. Roman - Didi, Vancea

Rezerve: Şteţca, Cordoş, Onicaş, Fl. Stînga, Stere, Vagner, Gallardo