Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gloria Bistriţa şi Astra Ploieşti au remizat, scor 1-1

Gloria Bistriţa şi Astra Ploieşti au remizat, scor 1-1

31 Iul 2010   •   21:21

Gloria şi Astra Ploieşti au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată la Bistriţa şi contând pentru etapa a II-a a Ligii I.

În minutul 10, gazdele au avut prima ocazie a partidei, prin Ygor. Brazilianul a scăpat singur cu portarul Astrei, însă lobul atacantului bistriţean a trecut pe lângă poartă. În minutul 28, Astra a avut şi ea şansa deschiderii scorului. Strătilă a pătruns în careu după o cursă în viteză pe partea dreaptă, însă şutul ploieşteanului a fost respins de Albuţ.

În minutul 40, Moraes a reuşit să marcheze, însă golul brazilianului a fost anulat pe motiv de ofsaid. Gazdele au deschis totuşi scorul în minutul 78 prin nou intratul Predescu, care l-a învins pe Ebede printr-un şut de la marginea careului.

Ploieştii au reuşit egalarea prin Rohat, cu trei minute înainte de final, când jucătorul Astrei a marcat dintr-un penalty obţinut de Mihalcea.

Au evoluat echipele:
Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 17. Săceanu, 7. Coroian, 18. Frăsinescu, 5. Velcovici - 30. Băjenaru (28. Bawab '79), 29. Anton (25. Predescu '64), 6. A. Mureşan, 2. C. Petre - 10. Moraes, 11. De Souza (20. De Pina '52). Manager: Laurenţiu Reghecampf. Director tehnic: Remus Vlad.

Astra Ploieşti: 12. Ebede - 2. Măţel (21. Fatay '84), 5. Rohat, 4. Mihalache, 17. V. Sandu - 18. Strătilă, 11. Bornosuzov, 8. Takayuki, 23. V. Dinu - 19. Lukacs (7. Popara '71), 9. Vădrariu (15. Mihalcea '78). Antrenor: Mihai Stoichiţă.